DOKUMENTACJA I PROJEKTY

Sprawdź naszą ofertę z zakresu dokumentacji i projektów.

DOKUMENTACJA I PROJEKTY

Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji, specjalizującą się w wykonywaniu projektów wielobranżowych, związanych z budową, modernizacją lub wymianą instalacji i sieci elektroenergetycznych, bądź odgromowych.

Najczęściej zajmujemy się tworzeniem dokumentacji dotyczących stacji transformatorowych, głównych rozdzielnic nN i SN w obiektach oraz inwentaryzacją sieci i instalacji elektrycznych silnoprądowych. 

W zależności od wymogu klienta realizujemy dokumentację o złożoności dostosowanej do potrzeb Inwestora. Działamy zarówno na potrzeby inwestorów publicznych, jak i biznesu prywatnego. Przez czas budowania naszej marki, wykonaliśmy wiele realizacji, o których możesz poczytać w dedykowanej zakładce strony internetowej.

Dokumentacja i zarządzanie projektami dla sektora publicznego

Dla podmiotów sektora publicznego zazwyczaj konieczne jest stworzenie dokumentacji wg wymogów prawa zamówień publicznych, tj. zgodnych
z podanymi przedmiarami, kosztorysami oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót. Tego typu projekty charakteryzują się mniejszą elastycznością, dlatego tak ważne jest, aby nad ich prawidłową realizacją pracowali doświadczeni specjaliści.

Dokumentacja i zarządzanie projektami inwestorów prywatnych

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku biznesowych inwestorów prywatnych, którzy nie zawsze potrzebują przedmiarów i kosztorysów, a jedynie projekt wykonawczy, budowlany lub inny wg ustaleń. Tutaj również wsparcie eksperta jest nieocenione, szczególnie że Klienci często nie wiedzą dokładnie, czego potrzebują, a jedynie szukają pewnych rozwiązań. Naszym zadaniem jest przekształcenie wizji Klienta w kompleksowy projekt.

Realizujemy wszystkie projekty

Nie unikamy tematów niszowych, tj. instalacji na obiektach hydrotechnicznych, w strefach zagrożenia wybuchem, w obiektach siłowni prądu stałego, akumulatorniach, bądź instalacji w lokalach medycznych i laboratoriach.

Posiadamy doświadczenie w pisaniu dokumentacji przetargowych (PFU,SIWZ,SOPZ,OPZ) wyniesione z pracy etatowej w jednostkach naukowych
i budżetowych. Pozwala ono nam na świadczenie usług „znanych od kuchni”.

Ponadto realizujemy usługi pisania instrukcji technicznych, instrukcji eksploatacji sieci elektroenergetycznych oraz konsultacji i doradztwa technicznego.

W każdym przypadku podchodzimy elastycznie i do każdego zlecenia.

Dlaczego warto z nami współpracować?

 1. Nie jesteśmy anonimowi! Jesteśmy firmą działającą od lat i zatrudniamy tylko doświadczonych specjalistów, których kompetencje są przejrzyste i łatwe do zweryfikowania.
 2. Mamy doświadczenie w pisaniu dokumentacji wg ustawy „Prawo Zamówień Publicznych”.
 3. Świadczymy również usługi wykonawstwa, co dają nam tą przewagę nad konkurencją, ze nie jesteśmy tylko „teoretykami” przy pracach projektowych. Nie boimy się wizji lokalnej, „brudnej roboty” i w razie potrzeby wyłączenia obiektu spod napięcia lub odkrywek gruntu.

Zakres:

 • projekty instalacji elektrycznych nN, 
 • projekty instalacji SN, 
 • projekty modernizacji automatyki maszyn do obróbki skrawaniem starego typu,
 • koncepcje techniczne, ekspertyzy, inwentaryzacje, opinie, zalecenia w branży elektrycznej,
 • dokumentacje przetargowe,
 • obliczenia nastaw zabezpieczeń polowych w rozdzielnicach nN, SN, WN,
 • obliczenia parametrów zwarciowych sieci,
 • obliczenia nastaw przekaźników RTF odciążania częstotliwościowego,
 • obliczenia parametrów uziemień stacji transformatorowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaku!