SERWIS 24/H

Sprawdź naszą ofertę z zakresu serwisu 24/h.

Większość awarii w energetyce i przemyśle wymaga szybkiej reakcji. Firma Wasztan oferuje serwis transformatorów oraz stacji transformatorowych, w tym naprawy instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych niskiego oraz średniego napięcia, a także wewnątrzzakładowych sieci 110kV. Usuwamy awarie urządzeń energetycznych oraz instalacji rozdziału energii elektrycznej w budynkach przemysłowych.

Serwis transformatorów oraz stacji trafo i nie tylko –  usługi firmy Wasztan

Oferujemy naszym Klientom działania w formule „hotline” 24/h oraz w ramach podpisanych umów. Zwykle dotyczą one opieki serwisowej stacji transformatorowych. W wielu przypadkach czas reakcji na wezwanie serwisowe nie przekracza 2 godzin.

W szczególności specjalizujemy się w diagnostyce i naprawach rozdzielnic SN i nN, w tym wyłączników olejowych i próżniowych, serwisie transformatorów energetycznych oraz naprawach i pomiarach linii kablowych olejowych i suchych. Realizujemy naprawy i serwis urządzeń elektroenergetycznych oraz linii kablowych i napowietrznych wykonanych w technologii współczesnej oraz przestarzałych technologii z ubiegłego wieku.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem pomiarowym, umożliwiającym lokalizację uszkodzeń i defektów transformatorów, rozdzielnic, sieci energetycznych, w tym wyładowań niezupełnych i współczynników stratności dielektrycznej.

Doświadczenie w diagnostyce i naprawach transformatorów energetycznych oraz serwisie rozdzielnic i linii kablowych zdobywaliśmy na szkoleniach i warsztatach technicznych w kraju oraz w Niemczech.

Na życzenie Klienta podczas usuwania awarii możemy korzystać z mobilnych rozdzielnic SN i nN, przewoźnej stacji transformatorowej, transformatorów SN/nN oraz generatorów prądotwórczych do zasilania odbiorcy. Utrzymujemy zapas podstawowych materiałów elektrotechnicznych, w tym: wnętrzowych rozłączników SN, wkładek bezpiecznikowych, kabli, głowic i muf kablowych, izolatorów, odgromników, oleju transformatorowego oraz syciwa kablowego.

Serwis transformatorów oraz usługi dla energetyki i przemysłu

Nasz serwis oferuje usługi w następujących dziedzinach:

✔ stacje transformatorowe SN/nN,
✔ stacje transformatorowe WN/SN (głównie 110/15kV, 110/6kV, 110/20kV)
✔ linie kablowe Sn i nN,
✔ instalacje budynkowe silnoprądowe,
✔ rozdzielenie stacji elektroenergetycznych do 220 kV,
✔ obsługa i naprawa stacji RPZ 110 kV,
✔ instalacje przemysłowe,
✔ naprawa i dosycanie głowic kabli olejowych SN i nN,

Czego jeszcze możesz oczekiwać, korzystając z naszych usług?

Kompleksowe podejście do Twojego problemu. 

Często do usunięcia awarii konieczna jest realizacja prac z różnych branż, w tym budowlanej. Może to być na przykład wykonanie drobnych zaprawek malarskich, naprawy tynków lub bardziej złożonych usług – wykonanie nowego posadowienia rozdzielnicy lub transformatora. Nie stanowi to dla nas problemu i takie prace również wykonujemy. Rozumiemy zapotrzebowanie Klientów na usługi kompleksowe!

Współpraca z Twoim Operatorem Energetycznym

Nawet jeżeli nie dysponujesz aktualną Instrukcją Współpracy Ruchowej lub dokumentacją sieci i instalacji, możemy rozwiązać Twój problem. Nasz serwis samodzielnie zajmie się wszystkimi formalnościami i uzgodnieniami z Twoim Operatorem.

Fachowość

Zyskaliśmy niezbędne uprawnienia oraz certyfikaty związane ze świadczonymi usługami. Zajmujemy się głównie sektorem usług specjalistycznych, gdzie liczy się nie tylko wiedza, ale i jakość przyrządów pomiarowych oraz narzędzi. Prace wykonujemy z wykorzystaniem przyrządów mierniczych firm cenionych na Polskim rynku, między innymi: Megger, SEBA KMT, Fluke, ZWARPOL, SONEL, METREL, KYIORITSU, ADEX, SUMMIT.

Zadowolenie z naszych usług potwierdzają referencje oraz opinie klientów. Nie jesteśmy firmą instalacyjną, która zajmuje się stacjami transformatorowymi i instalacjami silnoprądowymi „przy okazji” – stacje transformatorowe, serwis transformatorów i instalacje energetyczne, to nasz główny obszar działań.

Dbałość o ekologię

Zawsze staramy się działać w sposób możliwie przyjazny środowisku. Nie akceptujemy żadnych „tanich i uproszczonych” rozwiązań utylizacji odpadów, w tym oleju transformatorowego.

Przywiązujemy uwagę do segregacji – nawet nasze małe kroki są ważne i mogą stanowić bodziec do zmiany swoich przyzwyczajeń u innych. Szczególną ostrożność przykładamy do oleju transformatorowego zawierającego PCB.

Wybierz sprawdzony serwis transformatorów i urządzeń energetycznych!

Jeżeli zależy Ci na szybkim zażegnaniu awarii i kompleksowej pomocy, serwis transformatorów i urządzeń energetycznych Wasztan, to dobry wybór. Zaufało nam już wielu Przedsiębiorców – dołącz do nich i skorzystaj z profesjonalnych usług nie tylko w kryzysowej sytuacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

ALBUM ZDJĘĆ Z WYBRANYCH AWARII

Uszkodzony transformator SN/nN wyłączony chwilę przed wybuchem i rozerwaniem kadzi na skutek wzrostu ciśnienia oleju i jego zapłonu.
Powodem wezwania serwisu była głośna praca stacji transformatorowej oraz wyczuwalny zapach spalenizny, co jak się okazało było symptomem poważnej awarii i zagrożenia dla otoczenia.

Ujawnione podczas przeglądu stacji transformatorowej defekty przyłączy kablowych nN. Żyły przewodów fazowych L1 i L2 były niemal całkowicie przepalone, skorodowane oraz w części pozbawione izolacji. Decyzją Inwestora wykonano szybką naprawę instalacji.

Pomiary diagnostyczne pompy jazu wodnego. Ujawniono asymetrię rezystancji uzwojeń oraz miejsce przebicia izolacji tabliczki zaciskowej do obudowy.

Wypalony zacisk szynowy „Chorągiewka” transformatora olejowego 630kVA 20/0,4kV, pracującego w zakładzie przemysłowym. Zatrważający stan połączenia stykowego i wezwania nas do awarii zasilania był spowodowany wieloletnimi zaniedbaniami w przeglądach i serwisie stacji transformatorowej.

Uszkodzona głowica kablowa SN 20kV w celce rozdzielnicy RM6 na skutek wyładowań niezupełnych oraz wadliwego montażu. W miejscach mocowania żył głowicy do konstrukcji obudowy szafy widoczne są miejsca przebicia izolacji. Po rewizji rozdzielnicy zdecydowano o pilnej potrzebie wymiany podejścia kablowego.

Zainstalowane w stacji trafo w trybie awaryjnym izolatory przepustowe oraz ograniczniki przepięć. Dotychczasowe wyposażenie rozdzielcze uległo zużyciu oraz częściowemu przebiciu izolacji na skutek wyładowań atmosferycznych oraz braku konserwacji (czyszczenia z zanieczyszczeń).