Serwis urządzeń instalacji energetycznych

Zanik zasilania oznacza dla firm straty finansowe. W przypadku dużych przedsiębiorstw, nawet jeśli jest on krótkotrwały, to i tak może wiązać się z utratą zysku lub danych na serwerach. Aby zminimalizować ryzyko takich przypadków warto realizować przeglądy  urządzeń instalacji energetycznej, a w razie takiej potrzeby – zlecić potrzebne modyfikacje i naprawy. 

Kto może wykonywać serwis urządzeń instalacji energetycznych?
 
Do realizacji takich działań wymagane są odpowiednie kwalifikacje potwierdzone zdaniem egzaminu i otrzymaniem świadectwa, potocznie nazywanego „uprawnieniami”. Zawiera ono informację o rodzaj u czynności, których może podejmować się dany specjalista, a także o poziomie napięcia, przy którym może on pracować. Wyróżnia się kwalifikacje eksploatacyjne (E) i dozorowe (D). Osoby z świadectwem kwalifikacji E wykonują prace elektryczne, a osoby z świadectwem kwalifikacji D nadzorują prace elektryczne, sprawdzają instalacje i zatwierdzają protokoły. Większość zleceń musi być wykonywana w zespołach składających się z co najmniej dwóch osób i na podstawie pisemnego polecenia. Podmiotem, który realizuje serwis urządzeń instalacji energetycznej jest firma Wasztan. 

Serwis urządzeń instalacji energetycznych – jak to działa? 
Systematyczne przeglądy są ważne, ale nie zapewniają gwarancji, że nie dojdzie do awarii urządzeń i sieci zasilających. W takich przypadkach kluczowa dla firmy jest szybka reakcja i dostęp do sprawdzonych specjalistów, którzy są w stanie ekspresowo udzielić wsparcia. Firma Wasztan proponuje opiekę serwisową w formule 24 h na dobę, wówczas czas reakcji na wezwanie zwykle nie przekracza 2 godzin. Przedsiębiorstwo posiada sprzęt pomiarowy, który ułatwia znalezienie przyczyny usterki, co umożliwia szybkie przywrócenie działania urządzeń. Warto współpracować z firmą, która może podjąć się realizacji prac z różnych branż. Mogą to być np. drobne naprawy murarskie, dekarskie, czy też naprawa tynków lub wykonanie nowego posadowienia rozdzielnicy. Przed podpisaniem umowy koniecznie należy sprawdzić, czy firma posiada niezbędne uprawnienia i certyfikaty związane ze świadczonymi usługami.