TERMOWIZJA

Sprawdź naszą ofertę z zakresu termowizji.

Termowizja - badania termowizyjne, to jedne z podstawowych czynności, które pozwalają kontrolować stan instalacji elektrycznych oraz urządzeń i sieci elektroenergetycznych. Regularnie ich prowadzenie może zminimalizować ryzyko usterek i wypadków na skutek przegrzewania się urządzeń oraz systemów energetycznych.  Firma Wasztan oferuje wysokiej jakości usługi przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Jeżeli zależy Ci na rzetelnie
i terminowo wykonanych usługach zaufaj naszym fachowcom. Realizujemy audyty termowizyjne dla zakładów przemysłowych, ubezpieczycieli i urzędów państwowych.  

Sprawdź, co oferujemy naszym Klientom!

Wasztan – profesjonalna termowizja

Termowizja polega na pomiarze temperatury obiektu z użyciem promieniowania podczerwonego i obserwacji rozkładu temperatur na powierzchni mierzonej. Do praktycznego i profesjonalnego wykorzystania termowizji należy stosować kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości obrazu. Tylko użycie właściwych przyrządów pozwala na wyciągnięcie trafnych wniosków i podjęcie stosownych działań.   

Naszym Klientom oferujemy dwa warianty wykonania termowizji: podstawowy i szczegółowy według restrykcyjnych norm niemieckich DIN 54191:2009-03,VdS 02859, 02860, a w przypadku niewielkich wymagań również pomiary pirometryczne. Niezależnie od tego, na który się zdecydujesz, będziemy starać się wykonać usługę na najwyższym poziomie.  

Dlaczego warto korzystać z termowizji w diagnostyce sieci i urządzeń elektroenergetycznych oraz instalacji elektrycznych?

Prowadzenie pomiarów termowizyjnych zapewnia wiele korzyści. Regularne  wykonywanie termowizji pozwala Ci zminimalizować ryzyko usterek instalacji  i urządzeń elektrycznych oraz energetycznych, a także zadbać o ich bezpieczeństwo pożarowe. Co więcej, termowizja:  

Najważniejsze zalety fachowej termowizji

Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, które umożliwiają samodzielnie przeprowadzenie pomiarów. Są to między innymi nakładki w postaci aplikacji
„z termowizją” na telefon lub zakup najtańszych amatorskich kamer. Takie metody zwykle nie przynoszą oczekiwanych efektów – są niedokładne i mogą wprowadzać w błąd.  

Podczas wykonywania termowizji niezbędne są: specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie. Aby pomiary były wiarygodne konieczna jest eliminacja zakłóceń i odbić. Wszystko, to wymaga specjalistycznych kompetencji, które zdobywane są latami. Jeżeli zatem chcesz zyskać gwarancję, że pomiary będą dokładne, a przeprowadzenie ich zapewni Ci wartość dodaną, zaufaj profesjonalistom z firmy Wasztan.

Zdecyduj się na profesjonalną termowizję i zadbaj o stan instalacji, sieci i urządzeń elektrycznych

Inwestycja w bezpieczeństwo z pewnością zaprocentuje. W celu wczesnego wykrycia usterek i zapobiegnięcia zagrożeniom związanym z podwyższoną temperaturą kabli, transformatorów, rozdzielnic, szaf elektrycznych  i styków, regularnie zlecaj termowizję.  

Chętnie się zajmiemy Twoim zleceniem – czekamy na wiadomość!