ROBOTY ELEKTRYCZNE MONTAŻOWE

Sprawdź naszą ofertę dla robót elektrycznych i montażowych.

Jakość użytych materiałów oraz sposób ich montażu decyduje o finalnym efekcie robót elektrycznych montażowych, a zatem trwałości i niezawodności sieci elektroenergetycznych oraz urządzeń i instalacji elektrycznych.   

Aby zyskać gwarancję, że usługi będą świadczone na najwyższym poziomie podejmij współpracę ze specjalistami z firmy Wasztan.  

Wasztan – zakres robót elektrycznych montażowych

Prowadzone przez nas roboty elektryczne montażowe obejmują głównie branżę elektroenergetyczną oraz stacje transformatorowe, w tym rozdzielnie SN. Wieloletnie doświadczenie i fachowa wiedza personelu pozwala nam świadczyć usługi związane z następującymi obszarami:

 • transformatory rozdzielcze SN/nN, SN/SN,
 • transformatory energetyczne WN/SN,
 • naprawa i obsługa stacji RPZ i GPZ 110kV,
 • szynoprzewody – montaż, pomiary, naprawy,
 • linie kablowe Sn i nN,
 • linie napowietrzne Sn i nN,
 • wykonawstwo instalacji Sn i nN,
 • diagnostyka i usuwanie awarii elektroenergetycznych,
 • budowa i naprawa stacji transformatorowych,
 • modernizacje rozdzielnic elektrycznych,
 • głowice kablowe SN,
 • mufy kablowe SN,
 • dosycanie głowic kablowych olejowych,
 • kompensacja mocy biernej.

Podczas realizacji zleceń stawiamy na wysoką jakość montażu oraz przyjętej technologii. Warto zdawać sobie sprawę, że użycie niskiej jakości materiałów i urządzeń, np. transformatorów i rozdzielnic, może skutkować poważnymi awariami i zakłóceniami w zasilaniu odbiorcy. Z tego powodu
w sposób przemyślany wybieramy materiały i doradzamy naszym Klientom wykorzystanie optymalnych rozwiązań – cena w tym przypadku nie powinna być najważniejszym kryterium. Najczęściej pozorna oszczędność na jakości usług i materiałów skutkuje koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów
w przyszłości.  

Dlaczego warto zdecydować się na roboty elektryczne montażowe najwyższej jakości?

Na co dzień prowadzimy naprawy i modernizacje instalacji, które wykonywano oszczędnie. Głównie dotyczy to stacji transformatorowych
z wykorzystaniem niskiej jakości transformatorów oraz budowy linii kablowych, gdzie podczas montażu nie uwzględniono, np. zagruzowania w wykopach. W naszym wykonaniu każda linia kablowa jest układana w gruncie piaszczystym lub na podkładzie z piasku min. 15-20 cm i obsypana taką samą warstwą oraz odpowiednio oznakowana. Ignorowanie zaleceń normy N-SEP E004 w zakresie przygotowania podłoża pod linie zapewnia duże oszczędności nieuczciwym wykonawcom oraz pozorne korzyści nieświadomym Inwestorom.  

Skutkiem wojny napastniczej Rosji z Ukrainą, braku dostępności surowców do produkcji transformatorów oraz niedoboru urządzeń w odniesieniu do zapotrzebowania rynku jest powstawanie firm sprzedających stare wycofane z użycia w Niemczech transformatory po odświeżeniu, jako nowe
(z fałszywymi tabliczkami). Wg naszej wiedzy firmy o profilu takiej działalności powstały w okolicy Poznania i należą do jednego przedsiębiorcy. Dochodzą do nas coraz częściej słuchy o zwiększającej się skali problemu.

Decydując się na współpracę z firmą Wasztan, zapewnimy Cię, że nie zrezygnujemy z wysokiej jakości usług i materiałów na rzecz obniżenia kosztów. Kupujemy towary tylko od zaufanych dostawców.  

Dużą uwagę przywiązujemy również do powiązanych ze stacjami trafo konstrukcji żelbetowych oraz ewentualnych ich napraw przed montażem urządzeń i kabli. W przypadku odkrycia zbrojenia lub istotnych wad dokonujemy naprawy żelbetu, co w wielu ofertach konkurencji nawet nie jest rozważane – pozwala to wykonawcom zaproponować niższą cenę.  

Naszym zdaniem planowanie modernizacji starych obiektów ruchu energetycznego lub wymiany rozdzielnic wolnostojących bez szczegółowej rewizji stanu kanałów kablowych, stropów, konstrukcji, itp. jest bardzo niebezpieczne. Późniejsza naprawa takich miejsc po ulokowaniu urządzeń jest najczęściej bardzo kosztowna, a niekiedy nawet nieopłacalna. Z tego powodu warto zainwestować w najwyższą jakość usług i uniknąć dodatkowych kosztów.  

Postaw na bezpieczeństwo i jakość usług!

Podczas współpracy dbamy o zadowolenie Klienta, bezpieczeństwo wykonywanych robót oraz najwyższą jakość świadczonych usług. Jeżeli zależy Ci na niezawodnym i długotrwałym działaniu transformatorów, instalacji elektrycznych, sieci energetycznych oraz stacji trafo, powierz nam roboty elektryczne montażowe. Zachęcamy do korzystania z naszych usług elektroenergetycznych i w razie potrzeby robót rozszerzonych o inne branże – chętnie omówimy szczegóły telefonicznie lub mailowo.  

Zapraszamy do kontaktu!