MONTAŻ WYŁĄCZNIKÓW PPOŻ.

Montaż wyłączników PPOŻ. — zaufaj profesjonalistom

Instalacja przeciwpożarowego wyłącznika prądu obejmuje zespół urządzeń oraz aparatów powiązanych i wyzwalanych z przycisku ppoż. i w niektórych aplikacjach z systemu budynkowego.

Zadaniem wyłącznika ppoż. jest odcięcie dopływu energii elektrycznej do wszystkich powiązanych z siecią odbiorników, z wyjątkiem obwodów zasilających instalacje i urządzenia, których funkcjonowanie jest konieczne podczas pożaru. Prawidłowo przeprowadzony montaż wyłączników ppoż. jest kluczowy dla prawidłowego i bezpiecznego działania instalacji odcinającej dopływ energii do obiektu. 

Projekty i rozwiązania techniczne, w których wymagane są uzgodnienia pożarowe realizujemy przy współpracy z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń ppoż. Dzięki naszym usługom Twoja nieruchomość będzie chroniona skutecznie działającą instalacją wyłącznika ppoż. Używamy tylko atestowanych materiałów i nowoczesnych technologii.

Nie ryzykuj swoim mieniem – zaufaj profesjonalistom. Skontaktuj się z nami już dziś i zadbaj o spokój związany z bezpieczeństwem! 

Przykładowe realizacje:

1. Montaż wyłączników PPOŻ. w obiekcie wojskowym

W ramach realizacji projektu wymiany linii kablowych do budynków laboratoryjno-magazynowych obiektu wojskowego zamontowano wyłączniki przeciwpożarowe dla głównych rozdzielnic zasilających kompleks. 

Zastosowano dwa rozwiązania, tj. przycisk wyłącznika montowany na elewacji budynku w pobliżu głównej rozdzielnicy nN oraz przycisk montowany na złączu kablowym. W obu przypadkach wykorzystano aparaturę rozłączającą (automatyczny przełącznik faz, zabezpieczenia, kontrolki i wyłączniki izolacyjne). 

W zakresie montażu wyłączników PPOŻ.:

Montaż wyłącznika ppoż. na ścianie elewacji budynku.

Montaż wyłącznika ppoż. na ścianie elewacji budynku.

Montaż wyłącznika ppoż. na boku rozdzielnicy – złącze kablowe.

2.  Wyłączniki ppoż w obiekcie przemysłowym 

W ramach zlecenia na montaż wyłączników ppoż. dla trzech niezależnych zasilaczy i przynależnych im tablic zainstalowanych na hali przemysłowej wykonano niżej wymienione prace: